Бразилец приближи Левски до евроучастие

Обрат срещу Черно море на „Герена“

Левски спечели с 2:1 срещу Черно море у дома след обрат в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Така "сините" си осигуриха участие минимум на бараж за място в европейските клубни турнири.

На "Герена" "моряците" поведоха в 12' с гол на Матеус Машадо, възползвал се от грешка на Филип Кръстев. Радостта на варненци обаче продължи само 5 минути - комбинация между бразилското трио Цунами, Уелтън и Рикардиньо завърши с попадение на последния за 1:1.

До почивката веднъж претенциите на Левски за дузпа не бяха уважени от главния съдия Георги Кабаков, а вратарят на Черно море Иван Дюлгеров изби топката с крак при изстрел на Ивелин Попов.

Левски все пак стигна до обрата в 70', когато Рикардиньо реализира втория си гол в мача и девети от началото на сезона.

В последната минута от продължението Атанас Илиев от Черно море стреля силно от пряк свободен удар, но стражът Пламен Андреев успя да отрази в корнер, недовел до опасност.

Така Левски записа втора поредна победа и вече не може да бъде изместен от четвъртата позиция, която заема с актив от 61 точки, колкото има и третият ЦСКА 1948, но "червените" са с мач по-малко. Черно море остава пети с 54, след като удължи на три двубоя серията си без шампионатен успех.

Съставите

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Рикардиньо (90'-Кристиан Димитров), Ивелин Попов (70'-Илиян Стефанов), Уелтън (90'-Асен Чандъров), Роналдо (90'-Джавад Ел Джемили), Ноа Сонко Сундберг и Филип Кръстев

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (47'-Едгар Пашеко), Васил Панайотов, Даниел Димов, Мазир Сула, Александър Василев (75'-Велислав Василев), Алекс Фернандес и Матеус Машадо (75'-Атанас Илиев)