Черно море настигна ЦСКА след драма

"Моряците" сломиха Етър в 8-ата минута на добавеното време

Черно море се изравни с ЦСКА на върха в първенството след изключително драматична победа с 2:1 при гостуването си на Етър във Велико Търново. Влатко Дробаров откри резултата в средата на второто полувреме. Три минути преди края на редовното време "моряците" останаха с човек по-малко след червен картон на Мазир Сула.

Реферът Ивайло Стоянов свири дузпа за Етър в третата минута на добавеното време за игра с ръка на Дробаров в наказателното поле. Мартин Тошев стреля хладнокръвно за 1:1, а треньорът на гостите Илиан Илиев беше изгонен заради бурен протест.

Това обаче не беше всичко - в осмата минута на добавеното време Васил Панайотов се възползва от груба грешка в защитата на Етър и на празна врата донесе ценната победа на своя тим.

Така Черно море събра 42 точки, колкото има и ЦСКА. "Червените" остават лидери благодарение на по-добра голова разлика. На 6 точки е шампионът Лудогорец, който има два мача по-малко.