Червен картон и спорна дузпа: Левски мина през Дунав

"Сините" ще гостуват на Хебър в 1/8-финалите за Купата на България

След спорна дузпа и червен картон Левски победи с 3:1 Дунав в Русе и продължава на 1/8-финалите за Купата на България. Съперник там ще бъде Хебър, като мачът ще се играе в Пазарджик.

Рикардиньо откри за гостите с диагонален удар. Скоро след това обаче втородивизионният тим обаче успя да изравни след груба грешка на вратаря Пламен Андреев. Георги Вълчев го изпревари при ъглов удар и насочи топката във вратата.

В края на първото полувреме Рикардиньо отново се разписа от дузпа, която дълго беше оспорвана от футболистите на Дунав. Реферът Владимир Вълков санкционира шпагат на Георги Иванов срещу бразилеца, въпреки че защитникът изби топката.

В 53-ата минута Левски остана с човек по-малко заради директен червен картон на Илиян Стефанов. Нападателят изрита без топка Калин Георгиев в средата на терена. Роналдо сложи точка на спора с трети гол за "сините".