ЦСКА 1948 докосва финала за Купата след голово шоу с Локомотив

Играчите на Тодор Янчев надделяха над столичани

ЦСКА 1948 направи първа крачка към финала в турнира за Купата на България. Футболистите на Тодор Янчев отказаха Локомотив София с 3:2 в първия мач от полуфиналите, който се изигра на стадион „Локомотив“.

Двата отбора сътвориха голово шоу, в което отборът от Бистрица излезе на печелившата страна. Точни за победителите бяха Сидклей, Радослав Кирилов и Педриньо, докато Ивайло Найденов и Дейвид Малембана се разписаха за състава, воден от Станислав Генчев. В 78-ата минута Симеон Петров бе изгонен с втори жълт картон и така гостите останаха с човек по-малко.

Реваншът е на 10 май в Бистрица.

Домакините откриха първи в 17-та минута, когато се възползваха от грешка на Даниел Наумов. Юлиян Ненов центрира опасно, а стражът на гостите не се намеси по най-добрия начин и топката попадна в Ивайло Найденов, който се разписа от непосредствена близост.

Гостите не останаха длъжни и в 30-та минута се докопаха до равенството. Светослав Диков подаде на Сидклей, а последният изравни с мощен шут.

2 минути по-късно обратът бе факт. Столичните „железничари“ не успяха да изчистят топката добре от своето наказателно поле и тя се озова при Радослав Кирилов, който не пропусна да отбележи.

Отборът от Бистрица стигна до ново попадение в 41-та минута. Нова грешка от страна на Локомотив позволи топката да намери Педриньо, а той матира противниковия вратар.

Домакините се върнаха в 50-та минута, когато Дейвид Малембана бе изпуснат и намали за 2:3, но до края не се стигна до повече попадения.