ЦСКА 1948 матира десетима от Локомотив Пловдив

Четири поред за отбора от Бистрица в Първа лига

ЦСКА 1948 триумфира за четвърти пореден път в Първа лига. Момчетата на Тодор Янчев отказаха Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 27-ия кръг, който се изигра на стадион „Витоша“ в Бистрица.

В ролята на спасител за отбора от Бистрица бе Педриньо, който се разписа от дузпа във второто полувреме. Пловдивчани доиграха мача с човек по-малко, тъй като Джовани Трупе получи червен картон малко преди да бъде отбелязано попадението.

Играчите на Янчев продължават да се намират еднолично на третото място в българския елит с 57 точки, докато футболистите на Александър Томаш са шести с 43 точки.

На 30 април (неделя) ЦСКА ще гостува на Черно море, а два дни по-рано Локомотив ще приеме Спартак Варна. Преди това играчите на Янчев ще имат визита на Локомотив София в първи полуфинал в турнира за Купата на България. Срещата е на 26 април (сряда) в столицата.

Попадението за домакините дойде в 51 минута, когато Джовани Трупе събори Радослав Кирилов. Впоследствие Волен Чинков отсъди дузпа, която Педриньо реализира без проблеми.