ЦСКА 1948 и Динамо Загреб си спретнаха голово шоу в Словения

Първо поражение за момчетата на Атанас Рибарски в контролите

ЦСКА 1948 допусна първа грешка по време на лятната си подготовка в Словения. Момчетата на Атанас Рибарски отстъпиха в голово шоу на Динамо Загреб след 2:3 в третата си контрола на словенска земя.

Точни за победителите бяха Махир Емрели и Йосип Дърмич на два пъти, докато Садех Мохарими си отбеляза автогол, а Емил Ценов също вкара едно попадение за бронзовия медалист в Първа лига. Така българите имат на сметката си още една победа и равенство преди началото на сезона.

Следващата контрола за ЦСКА 1948 в Първа лига ще бъде на 5 юли (сряда), когато ще премери сили с гръцкия Панатинайкос.

Хърватите дадоха старт на головото шоу в 21-та минута, когато Махир Емрели получи пас от Бруно Петкович и не пропусна да реализира отблизо. Тимът от Загреб стартира мощно и второто полувреме, тъй като в 49-та минута удвои резултата. Дарио Шпикич открадна топката от Том Рапнуи  и подаде към Йосип Дърмич, който вкара за 2:0.

7 минути по-късно резултатът стана класически в полза на действащия хърватски шампион. Шпикич се измъкна от опеката на Рапнуи и излезе сам срещу Даниел Наумов за 3:0.

Отборът от Бистрица върна едно попадение в 61-та минута, а в негов автор се превърна Емил Ценов, който получи топката непокрит и се разписа с глава. 3 минути по-късно българите стигнаха до втори гол чрез Садех Мохарими, който си отбеляза автогол, но до края повече попадения не паднаха.