Пропуск от дузпа в края провали ЦСКА срещу ЦСКА 1948

1:1 в „червения“ сблъсък на „Армията“, Турицов е грешникът за домакините

ЦСКА направи грешна стъпка кръг преди края! Тимът на Саша Илич завърши 1:1 в инфарктен мач срещу ЦСКА 1948, игран на ст. Българска армия.

В големия грешник за домакините се превърна капитанът Иван Турицов, който изпусна дузпа дълбоко в добавеното време.

Така лидерът в Първа лига може да сдаде върха още тази вечер, ако действащият шампион Лудогорец победи Левски в късния двубой. ЦСКА продължава да води с актив от вече 81 точки, но "орлите" са със 79 и мач в аванс.

На Армията, ЦСКА поведе в 40', когато Симеон Петров изчисти, топката попадна в краката на Енес Махмутович и той отбеляза с шут от границата на наказателното поле. Малко след попадението Маурисио Гарсес не беше далеч от 2:0.

Гостите изравниха в 45' чрез Педриньо. Бразилецът вкара с изстрел от разстояние в далечния ъгъл, като основна вина за попадението има стражът Густаво Бусато.

През втората част Тобиас Хайнц от домакините удари напречната греда от пряк свободен удар, а натискът на ЦСКА се засили след появата в игра на Дюкенс Назон и Бисмарк Чарлс. Стигна се до 7-ата минута от добавените 8, когато Ангел Грънчов игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА 1948.

Системата за видеоповторения (VAR) влезе в употреба и за ЦСКА беше отсъдена дузпа. Националът Турицов, който бе сложил капитанската лента заради принудителната смяна на Юрген Матай поради контузия в 60', застана зад топката, но стреля покрай вратата, пазена от Генадий Ганев.

След равенството ЦСКА 1948 е на третата позиция с 63 точки - 2 пред четвъртия Левски. В следващия кръг отборът на Атанас Рибарски приема Локомотив Пловдив, докато ЦСКА се изправя срещу Левски в последното Вечно дерби за сезона. Двубоят на Националния стадион може да се окаже шампионски за "армейците", но съдбата вече не е изцяло в техните ръце. В 35-ия кръг Лудогорец гостува на Черно море.

Съставите

ЦСКА (3-5-2): Густаво Бусато - Енес Махмутович, Юрген Матай (60'-Мено Кох), Амос Юга - Тибо Вион (80'-Бисмарк Чарлз), Лазар Туфегджич (46-Дюкенс Назон), Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет (77'-Станислав Шопов), Иван Турицов - Тобиас Хайнц, Маурисио Гарсес

ЦСКА 1948: (4-5-1): Генадий Ганев - Стийв Фуртадо (49'-Сашо Александров), Симеон Петров, Ангел Грънчов, Сидклей (66'-Емил Ценов) - Реян Даскалов, Георги Русев (89'-Бирсент Карагерен), Парвиз Умарбаев, Ивайло Чочев, Педриньо (89'-Радослав Кирилов) - Александър Колев (87'-Светослав Диков)