ЦСКА матира "Черно море" с един точен удар

Резервата Дончев с първи гол за "червените"

ЦСКА записа втора домакинска победа в Първа лига, надигравайки "Черно море" с 1:0. Голът за домакините заби Асен Дончев в 77-ата минута, който капитализира първия и единствен точен удар за тима на Саша Илич. "Моряците" досега нямаха допуснат гол.

Дончев се нуждаеше от броени секунди, след като се появи на терена, за да преобърне развоя на мача и да вкара първото си попадение за "армейците". След поредното центриране капитанът Юрген Матай свали с глава към него и той не се поколеба и потърси удар от дъгата на наказателното поле. Иван Дюлгеров не успя да реагира навреме и топката влетя в мрежата му.

За "червените" в игра се завърна Георги Йомов, който лекуваше контузия.

В 90-ата минута Курьор поиска дузпа за задържане на Матай срещу него, но не получи такава. Последва атака за "червените. При нея Гарсес овладя и прехвърли излезлия Дюлгеров, както и вратата.

"Трудна победа за нас. Труден мач със силен съперник. Можехме да решим мача с две положения през първата част, но не успяхме. Откакто съм в мъжкия отбор играя като бек, надявам се да получавам все повече мачове като крило. Винаги с мачове се расте. Надявам се да получавам повече минути и да трупам опит. Видях, че Юрген Матай е с гръб към вратата бях сигурен, че ще пусне топката към мен. Саша Илич е изключително добър треньор за мен. Не го е страх да разчита на млади играчи, доволен съм. Още сме в ранна част от сезона. Надявам се в следващите мачове да показваме все по-добра игра и да печелим по-убедително", сподели героят Дончев.

В другия мач от днес "Септември" София и "Ботев" Враца направиха 1:1 на Националния стадион „Васил Левски“ пред погледа на новия национален селекционер Младен Кръстаич. Той бе в компанията на един от своите асистенти Иван Иванов-Русия. По-късно двамата бяха и ложата на "Българска армия".