ЦСКА пак се измъчи за купата - 2:1 срещу "Септември"

Гарсес и Назон класираха "червените" на четвъртфиналите

ЦСКА вече е на четвъртфинал за Купата на България след нова трудна победа - 2:1 над "Септември". "Червените", които играха в черно и бяха символични гости на собствения си стадион "Българска армия", продължават заради попаденията на Маурисио Гарсес и Дюкенс Назон от дузпа. Асен Георгиев върна едно попадение за съперника.

В 55-ата минута Тибо Вион проби отдясно и центрира, като защитникът на "Септември" Асен Георгиев не успя да избие топката и я заложи на Маурисио Гарсес. Бразилецът преодоля с първото си докосване съперник и след това с левия крак насочи топката във вратата.

В 60-ата минута Станислав Шопов вкара красиво попадение след асистенция на Брадли Де Нойер. При преглед със системата за видео повторения се оказа, че Християн Петров е бил в засада в началото на атаката и голът не бе зачетен.

В 68-ата минута Георгиев удари топката с ръка в наказателното поле. Съдията Никола Попов отсъди дузпа, а резервата Дюкенс Назон я превърна в гол с мощен удар.

Символичните домакини намалиха десетина минути преди края, а в добавеното време резервата Радослав Живков, който е преотстъпен от ЦСКА, пропусна да изравни при разбъркване след корнер.