ЦСКА победи Пирин след обрат за минута

„Армейците“ без загуба в 9 поредни шампионатни мача

ЦСКА удължи серията си без поражение в Първа лига на 9 мача! "Армейците" победиха с 2:1 Пирин Благоевград като гости, след обрат за минута.

През първата част двата тима трудно създаваха положения. Марселино Кареасо, а после и Дюкенс Назон бяха блокирани от защитата на "орлетата". Впоследствие Назон не успя да преодолее вратаря Максим Ковальов.

Удар на Аймен Суда бе спасен от стража на гостите Густаво Бусато, но малко преди почивката Пирин все пак поведе чрез Иван Тасев.

През второто полувреме ЦСКА осъществи натиск и постигна обрат в рамките на минута. В 79' Матиас Фаетон изравни, а секунди по-късно асистира на Джонатан Линдсет за 2:1 в полза на столичния гранд.

Задачата на Пирин се усложни в 84', когато тимът остана с 10 души заради втори жълт картон на Аюб Абу.

Така ЦСКА е на трето място с актив от 28 точки, докато Пирин остава 13-и с 11.