ЦСКА се измъчи с австрийски аматьори в мач с 8 гола

"Червените" заложиха на експериментален състав

ЦСКА спечели с 5:3 срещу четвъртодивизионния австрийски "Кематен" във втората си контрола от лятната подготовка. Треньорът на "армейците" Саша Илич заложи на експериментален състав, а като титуляри започнаха младоците Алекс Божев и Росен Маринов.

Мачът премина през редица обрати, но с два гола в последните шест минути "армейците" успяха да стигнат до победата срещу аматьорите. С дебютни попадения за ЦСКА се отличиха Браян Морено, Лазар Туфегджич и Марк-Емилио Папазов.

Заради контузии срещата пропуснаха капитанът Юрген Матай и Енес Махмутович, както и националите Иван Турицов и Георги Йомов, които са само с една тренировка в Австрия.

"Кематен" изненадващо поведе в 21' с гол на Сам Абфалтерер след неразбирателство между вратаря Божев и Маурисио Гарсес, но до почивката ЦСКА обърна с попадение на Морено след асистенция на Станислав Шопов и куриозен автогол на Андреас Калинович с пета.

Веднага след почивката новото попълнение Туфегджич вкара първия си гол с червения екип след нова асистенция на Станислав Шопов.

Австрийците върнаха едно попадение чрез Петер Гатахер в 53', а отново той изравни за 3:3 четвърт час преди края.

В последните минути ЦСКА упражни натиск и успя да стигне до победата. Папазов вкара четвъртия гол в 84' след разбъркване в наказателното поле, а две минути преди края Туфегджич се разписа отново за крайното 5:3.

Съставите

ЦСКА: 12. Алекс Божев, 27. Маурисио Гарсес, 4. Мено Кох (К), 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитар Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков

"Кематен": Матео Джордан, Клеменс Оберфорхер, Оскар Класен, Маркус Плунсер, Томас Плунсер, Йоханес Райтаир, Дарио Шарич, Никлас Цаунер, Андреас Калинович, Сам Абфалтерер, Лука Фукс