ЦСКА сломи Крумовград с красив гол

Първа победа за вицешампионите от началото на сезона

Първа победа за ЦСКА от началото на сезона! "Червените" спечелиха с 1:0 у дома срещу новака Крумовград в среща от втория кръг.

Единственото попадение на ст. "Българска армия" бе странична ножица на Тобиас Хайнц в 24' - ранен претендент за гол на сезона в родния футболен шампионат.

Така тимът на Саша Илич направи генерална репетиция за двубоите със Сепси в квалификациите на Лигата на конференциите. Столичният гранд приема носителя на Купата на Румъния идния четвъртък (27 юли), а реваншът е седмица по-късно.

Тази вечер титуляр за ЦСКА за първи път бе скъпата лятна покупка Матиас Фаетон, който записа минути през втората част на нулевото равенство с Хебър на старта.

Преди началото на мача администраторът на "армейците" - Стойко Сакалиев, показа новия талисман, представляващ бойно знаме.

На терена ЦСКА започна по-активно, но се нуждаеше от миг гениалност на Хайнц, за да поведе. Норвежецът прати топката в мрежата зад Янко Георгиев с акробатично изпълнение.

Илич извърши принудителна смяна след половин час игра - Енес Махмутович се контузи и отстъпи мястото си на Браян Кордоба, който облече червения екип в официална среща за първи път.

До почивката пропуски за ЦСКА направиха Фаетон и Амос Юга.

Втората част започна с положение пред Фаетон и спасяване на вратаря Георгиев.

Домакините можеха да сложат точка на спора в края, но Станислав Шопов не успя да завърши атаката, след като беше изведен от друга резерва - Марк-Емилио Папазов.

Следващият мач на ЦСКА в Първа лига е на 6 август, когато "червените" приемат Славия в дерби от 4-ия кръг. На Крумовград предстои домакинство на Черно море.

Съставите

ЦСКА: Густаво Бусато, Енес Махмутович (32' - Браян Кордоба), Мено Кох, Християн Петров, Иван Турицов (73' - Асен Дончев), Сейни Санянг, Амос Юга (46' - Станислав Шопов), Джонатан Линдсет, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц (66' - Данило Асприля), Матиас Фаетон (66' - Марк-Емилио Папазов)

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Матей Шимич, Александър Георгиев, Божидар Кацаров, Ренан Арияш (61' - Бисер Бонев), Серкан Юсеин (78' - Мартин Сораков), Димитър Тонев (78' - Патрик), Раян Сенхаджи, Андрей Йорданов (60' - Китан Василев), Александър Колев