ЦСКА започна с победа в Австрия

Тимът на Саша Илич спечели с 1:0 срещу Ботошани в контрола

ЦСКА започна с победа подготвителния си лагер в Австрия. Тимът на Саша Илич спечели с 1:0 срещу Ботошани. "Армейците" се наложиха в приятелската среща благодарение на автогола, който Алин Серони си отбеляза още в 6'.

След половин час игра Джуниър Пиус от съперника се сблъска със свой съотборник и получи удар в главата, което наложи срещата да бъде прекъсната за близо 5 минути, за да се намеси лекарският щаб.

В заключителните секунди на първата част Каталин Голофка на два пъти излезе сам срещу Димитър Евтимов, но и в двете ситуации загуби битката с вратаря на "армейците". Нападателят на Ботошани беше извеждан с пасове от българина Антони Иванов.

След почивката Илич направи много промени, а в 67' минута Жираир Шагоян стреля в ръцете на вратаря на румънския тим.

В края на двубоя Ботошани пропиля добра възможност да избегне поражението.

Следващата контрола на ЦСКА е срещу Базел на 1 юли.

Съставът: Димитър Евтимов, Мено Кох, Александър Бучков, Асен Дончев, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Георги Чорбаджийски, Марк-Емилио Папазов, Симеон Александров, Бисмарк Чарлс (като резерви влязоха Марин Орлинов, Илиан Антонов, Християн Петров, Станислав Шопов, Марселино Кареасо)