Дузпа в края продължи черната серия на Левски (ВИДЕО)

2:2 с Локомотив София в кв. Надежда

Черната серия на Левски в Първа лига продължава! "Сините" завършиха 2:2 с Локомотив София като гости и нямат успех във вече пети пореден двубой.

Дузпа за "железничарите" в добавеното време лиши Левски от трите точки.

На стадиона в кв. Надежда, Левски имаше предимство в началните минути, но трудно стигаше до голови ситуации. В 20' "сините" поискаха дузпа, претендирайки за игра с ръка на Димитър Митков, а след това и за фал на Гонсало Кардосо. Главният съдия се консултира със системата за видеоповторения (VAR) и не посочи бялата точка.

В 26' Рикардиньо от Левски беше спрян от напречната греда, преди гостите все пак да поведат чрез младежкия национал Марин Петков.

Малко преди почивката Карлос Франса направи пропуск на празна врата. В началото на втората част "железничарите" отново като по чудо не възстановиха равенството.

Левски покачи на 2:0 в 70' с попадение на Андриан Краев, обаче 6 минути преди изтичането на редовното време Димитър Митков намали изоставането на домакините.

В 90+2' Локомотив получи дузпа за нарушение на Дарлан срещу Стив Траоре, а Митков не сбърка - 2:2.

След равенството Левски е шести с 20 точки, а Локомотив - 13-и с 18.