Футболните националки загубиха и от Израел

"Лъвиците" продължават без точка в световните квалификации

Женският национален отбор на България по футбол допусна нова загуба в световните квалификации. "Лъвиците" отстъпиха с 0:2 на Израел у дома в среща от група 8 на пресявките.

На ст. "Локомотив" в Пловдив съперничките поведоха в 29' чрез Хоа Селимходжич, а Еден Авитал оформи крайния резултат само 3 минути по-късно.

"Съжалявам, че допуснахме два много леки гола през първото полувреме – плод на неувереност и липса на самочувствие. Иначе, днес опитахме да играем във фаза атака, но това са ни възможностите.", коментира след поражението селекционерът Силвия Радойска.

България е на последното шесто място в групата без спечелена точка, докато Израел заема петата позиция с 6. Води Германия с 21, пред Сърбия с 18, Португалия с 16 и Турция с 10.

Победителят в групата се класира директно за световните финали в Австралия и Нова Зеландия, а вторият отива на бараж.

Съставът на България: Роксана Шаханска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Десислава Дюпюи, Кристияна Караиванова, Йоана Станкова, Николета Бойчева, Лора Петрова, Ивана Найденова, Симона Петкова и Димитра Иванова