Гибралтар подхлъзна и младежите на България

Домакините отбелязаха първи гол след 16 мача "суша"

Гибралтар се превръща в "черна котка" за българския футбол!

След като мъжкият ни национален отбор записа равенство 1:1 с така нареченото "футболно джудже", абсолютно същото стори и отборът ни до 21 години. Младежите гостуваха на Гибралтар в среща от квалификациите за европейското първенство в Румъния и Грузия през 2023 г.

Избраниците на селекционера Александър Димитров повториха това, което направиха мъжете. Първо поведоха в 57-ата минута с гол на Владимир Николов, а след това домакините изравниха от спорна дузпа. Точен беше Дилън Пийкок. Атанас Чернев от "лъвчетата" пък беше изгонен преждевременно в 81-ата минута.

За Гибралтар равенството е престижно, тъй като донесе на тима единствена точка в кампанията. Голът на Пийкок пък беше първи за отбора от 16 официални мача насам.

Що се отнася до българския отбор, той вече беше загубил шансове за класиране. "Лъвчетата" завършват кампанията с 10 точки в 10 мача - 2 победи, 4 равенства и 4 загуби.