Гол на Чочев в 117-ата минута прати ЦСКА 1948 на финал за Купата

Драма в продълженията срещу Локомотив (София)

Гол в 117-ата минута класира ЦСКА 1948 на финал в турнира за Купата на България! "Червените" губеха с 1:2 в редовното време, което направи общия резултат 4:4 (3:2 в първата среща). В края на второто продължение обаче Ивайло Чочев се разписа, за да приближи ЦСКА 1948 до трофея.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят шампионът Лудогорец и Черно море, като разградчани имат аванс от 2:1 след първия двубой във Варна.

Днес, на стадиона в Бистрица, Локомотив поведе още в 9' чрез Дейвид Малембана, а в 18' шокът за ЦСКА 1948 беше пълен - Селсо Рапосо покачи на 2:0.

Домакините намалиха изоставането си в 28', когато Чочев бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

В крайна сметка спорът се реши след над 120 минути футбол, а Чочев се превърна в героя на вечерта с 21-ия си гол от началото на сезона.

"Железничарите" завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Дуарте в добавеното време на продълженията.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей, 18. Чочев, 58. Октавио, 10. Русев, 8. Педриньо, 99. Кирилов, 55. Диков

Локомотив (София): 1. Гайе, 44. Кацаров, 33. Диас, 22. Найденов, 26. Милошев, 89. Матеус, 13. Рапосо, 5. Малембана, 39. Вутов, 94. Ненов, 11. Франса