Грешка на Ники Михайлов закопа "Левски"

Продължава мъката на столичани

"Левски" започна новата година, както завърши старата - със загуба! "Сините" отстъпиха с 0:1 на "Черно море" в първия си мач от пролетния дял на родния футболен шампионат. Двубоят от 19-ия кръг се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново заради наказанието на столичани.

Победното попадение за "моряците" отбеляза Александър Василев в 35-та минута след груба грешка на вратаря Николай Михайлов. Официален дебют с екипа на отбора от София направиха Рикардиньо, Асен Чандъров и Кристиан Димитров, докато за „моряците“ това сториха Атанас Илиев и голмайсторът Алекс Фернандес.

По този начин тимът от Варна удължи мъката на своя съперник, който все още не знае какво е триумф в последните си девет мача от българския елит. Така футболистите на Илиан Илиев изместиха „сините“ във временното класиране и вече се намират на шестото място, като имат на сметката 32 точки. От своя страна играчите на Станимир Стоилов заемат седмата позиция с 30 точки.

Символичните гостите нанесоха своя удар в 35 минута, когато Виктор Попов опита центриране, а Николай Михайлов не успя да я избие убедително и я чукна в горната греда. Впоследствие тя попадна на главата на Александър Василев, който не пропусна от близка дистанция.

До края на мача варненци пропуснаха да спечелят по-убедително, тъй като им отмениха две попадения. Първият гол на Алекс Фернандес бе отменен след намеса на ВАР, докато вторият не бе зачетен заради игра с ръка на Атанас Илев.

Следващата среща за „Черно море“ ще бъде на 18 февруари, когато ще домакинства на „Берое“ Стара Загора, а ден по-късно столичани ще гостуват на „Пирин“ Благоевград.