И младежите изпуснаха победата в евроквалификациите

Повеждаха на два пъти, но Косово се добра до точка

Младежкият национален отбор (U21) по футбол също изпусна победата в евроквалификациите. Подобно на мъжкия, "лъвовете" направиха 2:2, но с Косово като гости.

Тимът на Александър Димитров повеждаше на два пъти в Прищина, домакините обаче се добраха до точка.

Мартин Сораков откри още в 7' след подаване на Георги Николов, а Ардит Тахири изравни в 34'. "Трикольорите" възстановиха аванса си малко преди почивката чрез нападателя на Левски Марин Петков, преди Тахири да се възползва от грешка в родната защита за 2:2 в 59'.

Националите имаха отлични възможности за трети гол, но Никола Илиев и влезлият като резерва Роберто Райчев пропуснаха.

Така България направи второ поредно равенство с косоварите след 1:1 в София преди месец.

Равенството оставя "лъвовете" на третото място в група 4 с актив от 6 точки, колкото има и вторият Германия, който е с 3 мача по-малко. Води Полша с 9 точки, докато Косово е четвърти с 5.

България: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Атанас Чернев, Християн Петров, Симеон Василев, Емил Ценов, Кристиян Стоянов, Мартин Сораков (90+1'- Емануел Мирчев), Марин Петков (73' - Роберто Райчев), Никола Илиев (79' - Асен Митков), Георги Николов (90+1' - Петър Андреев)