Илия Груев с цял мач, Лийдс крачи към Висшата лига

Обрат срещу лидера

Лийдс на Илия Груев победи Лестър с 3:1 след обрат у дома в дербито от 34-ия кръг на Чемпиъншип.

Българският национал изигра пълни 90 минути, оставяйки отлични впечатления с играта си.

Той помогна за 9-и пореден успех от началото на годината на своя отбор. Лийдс е втори, на 6 точки от Лестър.

Гостите излязоха напред в резултата четвърт час след началото на мача, когато след центриране от корнер Патсон Дака отклони за Вут Фаес.

В средата на второто полувреме бе отменен втори гол за Лестър заради засада.

В 81' Лийдс успя да изравни чрез Конър Робъртс.

View this post on Instagram

A post shared by Leeds United (@leedsunited)

Само две минути след това домакините стигнаха до пълен обрат. Арчи Грей получи топката в наказателното поле и стреля, а след два рикошета се озова във вратата.

В добавеното Даниел Джеймс стреля от пряк свободен удар, топката се отклони в тялото на Патрик Бамфорд и влетя в мрежата за крайното 3:1.