Японци удариха ЦСКА в мач с комични засади

Тобиас Хайнц записа неофициален дебют за "червените"

ЦСКА загуби с 0:1 от японския "Санфрече" Хирошима в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Двубоят ще се запомни най-вече с комичните съдийски отсъждания.

Цели три гола бяха отменени заради несъществуващи засади. Веднъж си изпатиха "червените", когато топката се озова във вратата след удар на Лазар Туфегджич. Съперникът беше ощетен на два пъти при още по-абсурдни обстоятелства.

Неофициален дебют за ЦСКА направи новото попълнение Тобиас Хайнц. Норвежецът, привлечен за 600 000 евро, се появи на терена след почивката. Единствения гол отбеляза Таиши Матсумото, който стреля точно под плонжа на Димитър Евтимов в последните минути на срещата.

"За нас това е първи мач. Ясно е, че резултатите не са важни, поне на този етап. Показахме и добри, и лоши неща. Тобиас е голям професионалист и бързо свиква с изискванията. Щом напредне физически, ще помага още повече", коментира треньорът на ЦСКА Саша Илич.

Следващата проверка на "червените" е в петък срещу "Гурник" Забже.