Юношите на ЦСКА победиха и настигнаха "Лудогорец"

"Червените" спечелиха с 1:0 в Панчарево

ЦСКА победи "Лудогорец" с 1:0 в битката за върха в Елитната юношеска група (U17)! Двубоят от 23-ия кръг се игра в тренировъчната база на "армейците" в Панчарево. След успеха "червените" се изравниха с "орлите" на първото място.

От началните минути младите "армейци" владееха инициативата и създадоха по-опасните положения. Ситуацията за "Лудогорец" се усложни в средата на първото полувреме, когато тимът остана с човек по-малко - Никола Николов бе изгонен след два жълти картона. Нулевото равенство все пак се запази до почивката.

"Армейците“ откриха резултата в 51-ата минута с попадение на Алесандро Николов. До края ЦСКА продължи да атакува повече, докато "зелените" се прибраха в своята половина и дори не пресираха защитниците на съперника.

В последните 10 минути нервите взеха връх. След отсъдено нарушение за гостите се стигна до конфликт между двата щаба, в който се включиха и родителите на футболистите.

Последното положение в мача беше за разградчани. В 82-ата минута резервата Йоан-Анис Киров стреля от пряк свободен удар, но вратарят Алекс Божев направи страхотно спасяване.

Следващият мач на "Лудогорец" е домакинство на "Национал", докато на "армейците" предстои дерби с "Левски" на "Герена“.