Капитанът Матай върна ЦСКА на върха

„Армейците“ победиха Локо Пловдив за втори път този сезон

ЦСКА се завърна на върха в Първа лига, след като спечели с 1:0 срещу гостуващия Локомотив Пловдив в мач от 33-ия кръг. В герой за тима на Саша Илич се превърна капитанът Юрген Матай, който отбеляза победното попадение в 25'.

Така "армейците" се изкачиха временно на първата позиция с актив от 80 точки - 2 пред действащия шампион Лудогорец, който обаче има мач по-малко. "Орлите" гостуват на ЦСКА 1948 утре в своя двубой от кръга.

На ст. Българска армия "червените" бяха по-агресивни в началните минути и още 7' Амос Юга създаде напрежение за вратаря Динко Хоркаш, пускайки успоредно подаване, което обаче никой от домакините не успя да засече.

Впоследствие Лазар Туфегджич от ЦСКА опита няколко удара от дистанция. Така се стигна и до корнера, след чието изпълнение Матай отбеляза. По този начин нидерландският защитник се реваншира за пропуснатата дузпа срещу "железничарите" при равенството 1:1 през март, също в София.

Домакините владееха инициативата и през втората част. В 70' лявата греда спря Туфегджич. Три минути по-късно гостите поискаха дузпа, претендирайки, че Енес Махмутович е задържал Димитър Илиев в наказателното поле, но главният съдия Станимир Тренчев прецени, че няма основание да показва бялата точка.

В самия край резервата Бисмарк Чарлс вкара втори гол за ЦСКА, който обаче не беше зачетен заради засада.

Успехът е втори за "армейците" срещу Локомотив Пловдив през настоящия сезон. С него столичани слагат край на серията от 4 шампионатни домакинства без победа срещу "черно-белите".

В следващия кръг ЦСКА приема ЦСКА 1948, докато Локомотив, заемащ шестата позиция с актив от 50 точки, е домакин на Черно море.

Съставите

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Енес Махмутович, Юрген Матай, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Лазар Туфегджич (81'-Марселино Кареасо), Джонатан Линдсет, Дауда Бамба (64'-Дюкенс Назон), Маурисио Гарсес (85'-Бисмарк Чарлс)

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва, Христо Иванов (46'-Димитър Илиев), Георги Каракашев, Пиер Зебли, Джовани, Бабакар Дион, Ерик Сорга (70'-Петър Андреев)