Крумовград шокира Лудогорец (ВИДЕО)

Янко Георгиев герой при 3:1 за новаците в елита

Новият футболен сезон продължава по кошмарен начин за Лудогорец.

Няколко дни, след като се издъниха срещу Балкани (0:2) в Шампионската лига, "орлите" отстъпиха с 1:3 пред Крумовград в откриващия си мач от родното първенство.

Мачът се изигра на клубната база на Ботев Пловдив "Никола Щерев – Старика" в "Коматево".

За трети път в своята история Лудогорец губи като гост от новак на старта – такива бяха случаите с Любимец и Хасково.

Капитанът на домакините Божидар Кацаров даде аванс на своя тим 6 минути след първия съдийски сигнал.

Александър Колев удвои 11 минути по-късно.

До края на полувремето Доминик Янков върна едно попадение за разградчани, а Мартин Сораков оформи крайното 3:1 в 68'.

След почивката Ивайло Петев направи три смени и пусна в игра Кирил Десподов, Кайо Видал и Марсел Хайстер за сметка на Тодор Неделев, Георги Терзиев и Рай Насименто. Шампионите вдигнаха оборотите, но стражът на Крумовград Янко Георгиев напълно ги отчая с блестящата си игра на вратата.

Разградчани завършиха с 29 центрирания и 11 удара към вратата, докато домакините 4 пъти стреляха към противниковата врата и бяха точни три пъти.

Лудогорец излиза в сряда в мач-реванш срещу Балкани, а Крумовград ще гостува на ЦСКА на "Армията".

"Всички вложихме много усилия. Спечелихме, защото реализирахме нашите положения, а те пропуснаха техните", заяви героят за Крумовград Янко Георгиев след мача. "Направихме добра селекция, взеха се футболисти с богат опит в елита, но да не изпадаме в еуфория. "Излизаме да спечелим трите точки и срещу ЦСКА, пък какво ще се случи – един Господ знае", завърши вратарят.

"Допуснахме детински три гола, изтървахме 15. Имаме доста играчи, всеки ще получи своя шанс. Срамна загуба за нас. Още в първата минута имахме 100-процентово положение, но се надпреварвахме кой ще изтърве повече.

Когато си футболист на Лудогорец, целите са високи. Ако не могат да играят под напрежение, явно някъде сме сбъркали. Усещам подкрепа от ръководството. Срещу Балкани трябва да сме не 100, а на 102%, на предела и да си вкараме ситуациите. Това е най-важно. Имам нужда от 11 войници, които да се борят като лъвове", бе коментарът на Ивайло Петев.