"Лъвовете" се опънаха на още един евроучастник

Равенство със Словения и 6 поредни мача без загуба при Илиан Илиев

Футболните национали са вече в серия от 6 мача без загуба под ръководството на Илиан Илиев! "Лъвовете" направиха 1:1 със Словения като гости в приятелски мач, игран в Любляна.

Така "трикольорите" затвърдиха добрите впечатления след нулевото равенството с друг участник на Евро 2024 - Румъния.

Днес тимът ни поведе още в 3'. Капитанът Кирил Десподов беше точен от дузпа, отсъдена за фал срещу него.

Домакините изравниха 10 минути по-късно чрез Андраж Шпорар, който се разписа с глава след отклонена топка към далечната греда на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Впоследствие пропуски за България направиха Симеон Петров и Георги Костадинов, а звездата на словенците Бенямин Шешко бе блокиран отлично от Вуцов.

Нападателят на Лайпциг, спряган за трансфер в Арсенал, пропиля страхотна възможност и през втората част.

След малко повече от час игра Десподов стреля, но стражът на Словения Ян Облак спаси.

В крайна сметка България удължи поредицата от позитивни резултати при Илиев, включваща още равенства с Унгария (2:2), Сърбия (2:2), Азербайджан (1:1) и Румъния (0:0), както и успех над Танзания (1:0).

Следващият официален мач за "лъвовете" е визитата на Беларус на 5 септември в Лигата на нациите. Три дни по-късно приемаме Северна Ирландия.