"Лъвовете" удариха и "Скуадра адзура" на мини футбол

Националите се класираха за четвъртфиналите на еврошампионата

Националният отбор на България по мини футбол е четвъртфиналист на европейското първенство в Словакия! "Лъвовете" продължават с отличното си представяне - отстраниха Италия с 2:1. Така утре "трикольорите" излизат срещу Франция, която се наложи с 1:0 над Украйна.

С попадането сред най-добрите осем на Стария континент България си спечели квота за участие на следващото световно първенство. За страната ни това ще бъде дебют на мондиал по мини футбол.

Днес "лъвовете" поведоха с гол на Ангел Рахов в 28', преди Юри Баколи да изравни в 40'. Победното попадение за България реализира Любомир Генчев в последната минута от редовното време.

Българите попаднаха в по-тежкия поток на европейското първенство. Освен украинците, които играеха впечатляващо до отпадането си от "петлите", тук са още действащият шампион Чехия - водач в ранглистата, както и отборът с най-много титли - Румъния. В другия поток са домакинът Словакия, както и Сърбия.

Италианците стигнаха до осминафинала като втори в група 1 с 4 точки. Те бяха изпреварени от словаците.