"Лъвовете" вкараха 9 и са на 1/8-финал по минифутбол (ВИДЕО)

Националите с трета поредна победа на световното

Националният отбор на България по минифутбол продължава победния си ход на световното първенство в ОАЕ! "Лъвовете" отнесоха Оман с 9:0 в последния кръг от груповата фаза и стигнаха с лекота до осминафиналите.

Успехът е трети пореден за "трикольорите", които нямат допуснат гол от началото на мондиала.

Днес селекционерът Николай Михов направи промени в състава, но това не се отрази на играта.

На полувремето България водеше с 5:0, а през втората част паднаха нови четири гола във вратата на Оман, който се включи в първенството с покана на мястото на отказалия се отбор на Бразилия.

Хеттрик заби Димитър Александров, две попадения реализира Ангел Рахов, а по веднъж бяха точни Спас Милушев, Денис Иванов, Николай Маринов и Васил Гуджев.

Съперникът на "лъвовете" ще стане ясен по-късно днес. Осминафиналът е насрочен за утре от 18:00 ч.