Левски и ЦСКА се занулиха, Бусато спаси дузпа на Ивелин Попов

Късна драма в дербито

ЦСКА и Левски не се победиха, завършвайки 0:0 в дългоочакваното столично дерби от 26-ия кръг на Първа лига.

След постна продукция в продължение на 86 минути, 159-ото издание на сблъсъка предложи късна драма. "Сините" получиха дузпа за игра с ръка на Брадли Де Нойер, но ударът на Ивелин Попов от бялата точка в 90' беше отразен от вратаря Густаво Бусато.

В крайна сметка ЦСКА не успя да вкара на Левски в пети пореден мач, след като през миналата година два пъти срещата завърши при нулево реми и два пъти "армейците" загубиха - с 0:1 във финала за Купата и с 0:2 през есенния полусезон в първенството.

С равенството ЦСКА събра 64 точки на върха в родния футболен шампионат - 2 пред Лудогорец. Левски остава на четвъртата позиция с 45.

В следващия кръг "червените" гостуват на Пирин (Благоевград), а "сините" приемат Берое.

Съставите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович, 2. Юрген Матай, 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 3. Жеферсон (31' - 26. Марселино Кареасо), 14. Тобиас Хайнц (76' - 28. Браян Морено), 10. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон (76' - 8. Станислав Шопов)

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев - 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо