Левски и Лудогорец се занулиха на Герена

Антирекорд за столичния гранд - 11 поредни мача без победа

Левски и гостуващият Лудогорец направиха 0:0 в дербито от 21-ия кръг на Първа лига. Двата тима разочароваха на Герена - двубоят предложи много битка, но малко голови положения. Така "сините" поставиха антирекорд в историята си - нямат успех във вече 11 поредни шампионатни мача. С равенството "орлите" пък удължиха на 5 срещи серията без поражение от столичния гранд.

Шампионът Лудогорец е втори във временното класиране с актив от 50 точки - 3 зад ЦСКА. Левски остава седми с 32 точки.

В следващия кръг "орлите" приемат Пирин Благоевград, докато Левски гостува на новака Хебър.

Днес Левски изигра силно първо полувреме. Вдъхновен от "синята" публика, отборът на Станимир Стоилов действаше по-агресивно и наложи високо темпо, принуждавайки Лудогорец да търси с дълги подавания Кирил Десподов и Спас Делев по фланговете.

Ивелин Попов обаче стреля слабо с глава в 17', а малко по-късно подобно изпълнение имаше и от Филип Кръстев. Разградчани успяха да изнесат топката в края на полувремето, когато Десподов пропиля отлична възможност.

След почивката нервите взеха връх, а главният съдия Георги Кабаков опита да успокои страстите с общо 7 жълти картона.

В заключителните минути умората при Левски си личеше и "сините" спряха да пресират дълбоко Лудогорец. "Орлите" владееха продължително, но не успяха да се възползват и резултатът остана непроменен.

Съставите

Левски: Пламен Андреев - Жереми Петрис, Сонко Сундбург, Хосе Кордоба, Цунами - Андриан Краев, Филип Кръстев - Роналдо (73' - Асен Чандъров), Ивелин Попов (73' - Джавад Ел Джемили), Уелтън (85' - Марин Петков)- Рикардиньо (64' - Илиян Стефанов)

Лудогорец: Серджио Падт - Пипа, Франко Русо, Оливие Вердон, Антон Недялков - Якуб Пьотровски (60' - Мануел Шоу), Педро Нареси (71' - Доминик Янков) - Кирил Десподов, Нонато (71' - Клод Гонсалвеш), Спас Делев (71' - Раи Насименто) - Игор Тиаго