"Левски" с голово шоу в последната си контрола

"Сините" не се смилиха над араби в Дубай

„Левски“ приключи по победоносен начин своя лагер в Дубай. Селекцията на Станимир Стоилов отнесе „Гълф Юнайтед“ с 4:0 в последната си контрола, която се състоя на JA Sport & Shooting Center. Точен за „сините“ на два пъти бе Келиан ван дер Каап, а Уелтън и Марин Петков добавиха по едно попадение.

По този начин българите постигнаха четири победи и допуснаха една загуба, докато един от приятелските им мачове бе прекратен. Участие в проверката за третодивизионния тим взе Бакари Саня, който е бивш футболист на „Арсенал“ и „Манчестър Сити“. Това бе последна контрола за столичани, които на 11 февруари ще подновят своето участие в Първа лига с домакинство на „Черно море“.

„Сините“ не се забавиха и откриха резултата още в 8-та минута. Тогава Келиан ван дер Каап добави топката, след като преди това ударът на Ивелин Попов бе избит.

Нидерландецът удвои резултата в полза на българите през второто полувреме. Това се случи в 54-минута, когато централният защитник отбеляза след пас на Роналдо. Осем минути по-късно столичани направиха резултата класически,  а в ролята на голмайстор се оказа Уелтън, който не срещна проблеми да реализира срещу арабите.

Точка на спора сложи Марин Петков в 84-та минута. Той получи асистенция от Рикардиньо и направи резултата разгромен.