Левски победи на раздяла с Мъри, Сектор "Б" скочи на Сираков

Треньорът на „сините“ си тръгва преди дербито с ЦСКА

Левски победи Локомотив (София) с 1:0 у дома в юбилейния мач №250 за Станимир Стоилов начело на тима. Той обаче ще бъде и последен за треньора от втория му период на Герена.

Новината за раздялата бе обявена от генералния спонсор на столичния гранд и предизвика недоволството на "сините" фенове, които обърнаха транспарантите си по време на двубоя от 25-ия кръг и скандираха срещу мажоритарния собственик на клуба - Наско Сираков.

На терена Левски стигна до успеха с гол на национала Филип Кръстев малко преди почивката. Попадението е седмо за халфа във всички турнири от началото на сезона.

С трите точки Левски събра 44 на четвъртата позиция, докато "железничарите" са девети с актив от 34.

В следващия кръг "сините" ще се изправят срещу ЦСКА в дългоочакваното дерби, а Локомотив приема закъсалия Пирин (Благоевград).

Съставите

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Ивелин Попов, Роналдо, Уелтън, Рикардиньо

Локомотив: Бабукар Гайе, Божидар Кацаров, Алан Диас, Давид Малембана, Красимир Милошев, Ивайло Найденов, Антонио Вутов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Станислав Костов, Франса