Левски потопи 10 от Черно море

Тимът на Илиан Илиев с първа загуба през сезона

Левски нанесе първа загуба на Черно море в първенството - 1:0 в 14-ия кръг. Единственото попадение отбеляза Джавад Ел Джемили в 57-ата минута.

Дотук тимът на Илиан Илиев имаше 8 победи и 5 равенства. Шансовете му за поне точка на стадион "Георги Аспарухов" се изпариха в 22-ата минута, когато централният защитник Влатко Дробаров беше изгонен. Той влезе грубо в опорния крак на Ел Джемили, за което първоначално получи жълт картон, но корекцията дойде след намеса на видеоарбитрите.

Треньорът на Левски Николай Костов извади от състава Андриан Краев, Кристиян Димитров и Рикардиньо. А капитанът Пламен Андреев изобщо не попадна в групата. Вместо него пази Николай Михайлов, който почти нямаше работа в двубоя.

Победата изкачи "сините" на четвърто място в класирането. Левски има 26 точки - с две по-малко от ЦСКА и на три от Черно море. Лидер остава Локомотив Пловдив с 30 точки. Левски и ЦСКА обаче са с мач по-малко от първите два тима.