Левски продължава по график в контролите (ВИДЕО)

„Сините“ отметнаха още един съперник в подготовката си за новия сезон в Първа лига

Левски продължава без грешка по време на лятната си подготовка. Футболистите на Николай Костов обърнаха Марица Пловдив с 3:1 в третата си контрола, която се изигра в Правец.

Точни за „сините“ бяха Асен Чандъров, Илиян Стефанов и Роналдо, докато за пловдивчани се разписа  Станислав Маламов. Така столичани са три от три в проверките си до този момент.

Следващата контрола на тима от София е планирана за 8 юли (събота), когато ще премери сили с кипърския АПОЕЛ Никозия.

Символичните гости откриха първи резултата в края на първото полувреме. В 42-рата минута Сали Садъков получи топката, надигра Цунами и центрира в наказателното поле на „сините“, където Станислав Маламов се оказа най-съобразителен.

Минута по-късно столичани отговориха на бърза ръка. Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и центрира към Илиян Стефанов, а той подаде на Асен Чандъров, който се разписа с глава за 1:1.

„Сините“ сътвориха пълен обрат още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Ивелин Попов центрира, а този път Стефанов се оказа автор на попадението за 2:1. Третият гол падна в 79-ата минута, когато Рикардиньо свали топката с глава към Роналдо, който не пропусна отбележи и да оформи крайното 3:1.