Левски се издъни срещу Марица под пороя в София

Столичани отстъпиха с 1:2 пред пловдивчани

Левски допусна първа грешна стъпка преди подновяването на Първа лига. Съставът на Станимир Стоилов отстъпи пред Марица Пловдив с 1:2 в контрола, изиграна на един от помощните терени на стадион „Георги Аспарухов“. Мачът бе белязан от проливен дъжд в столицата.

Соломон Джеймс и Олджай Илиев се превърнаха в герои за пловдивчани, докато за „сините“ се разписа Марин Петков. Това бе втора проверка за столичани, които в края на миналата седмица спечелиха с 2:0 срещу Ботев Враца. За тима от София предстои нова проверка утре (вторник), която ще бъде срещу Витоша Бистрица.

Първото полувреме не се запомни с много опасни положения, но картината на терена се промени драстично във второто. Гостите първи стигнаха до гол в 63-та минута, когато Соломон Джеймс получи подаване отляво в наказателното поле и откри резултата.

Домакините не останаха длъжни и стигнаха до равенство пет минути по-късно. Автор на попадението бе Марин Петков, който се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и прати топката във вратата от близка дистанция.

Пловдивчани отново изненадаха „сините“ в 87-та минута. Тогава Олджай Алиев излезе сам срещу вратаря на столичани и се разписа за 2:1.