Левски се провали в Бистрица след зрелище с ЦСКА 1948

Футболистите на Елин Топузаков се отдалечиха от Европа

Левски се отдалечи от място в Европа през следващия сезон. Футболистите на Елин Топузаков допуснаха нова грешка, този път срещу ЦСКА 1948 след 2:2 в мач от първия кръг в плейофите на Първа лига на стадион „Витоша“ в Бистрица.

За отбора от Бистрица голове отбелязаха Ивайло Чочев и Парвиз Умарбаев, докато авторите на попаденията за „сините“ бяха Рикардиньо и Уелтън. Така играчите на Тодор Янчев дръпнаха пред столичани с 5 точки. ЦСКА 1948 продължава да заема третото място във временното класиране в българския елит с 60 точки, а селекцията на Топузаков се намира на четвъртата позиция с 55.

На 21 май  (неделя) Левски ще има визита на Локомотив Пловдив, докато отборът от Бистрица ще гостува на Черно море ден по-рано.

Домакините поставиха ударно начало и стигна до гол още във 2-та минута. Георги Русев центрира от корнер и топката бе засечена от Ивайло Чочев, който се разписа.

16 минути по-късно гостите се добраха до равенството. Рикардиньо получи топката от Ивелин Попов в наказателното поле и не пропусна да изравни.

Впоследствие „сините“ излязоха напред в резултата. Центриране на Филип Кръстев направи така, че Уелтон да засече с глава  и да вкара топката във вратата на домакините.

Отборът от Бистрица се върна в гирата през второто полувреме. В 49-та минута Марио Топузов свали с глава към Парвиз Умарбаев, а той отбеляза от няколко метра и офрми крайното 2:2.