"Левски" се справи с "Ботев" и завърза битката за третото място

Грозни сцени и ранен полицай белязаха мача на "Герена"

"Левски" победи "Ботев" Пловдив с 2:0 и съкрати преднината на "канарчетата" на третото място в първенството. Три кръга преди края на сезона отборът на Станимир Стоилов изостава с три точки от "жълто-черните" в битката за квота за Лигата на конференциите.

Домакините решиха срещата още през първото полувреме. На почивката обаче фенове на "сините" нахлуха на терена, наложи се намеса на жандармерията, а по информация на bTV един служител на реда е откаран с линейка в болница, след като е уцелен с пиратка в крака. Пострадалият е в стабилно състояние. Все още няма задържани по случая.

В десетата минута Дилан Мертенс удари топката с ръка след игра с глава на Георги Миланов и съдиите дадоха дузпа, реализирана от Филип Кръстев за 1:0. В 36-ата минута пък Ноа Сонко Сундберг получи топката от Уелтън на 25-30 метра от вратата и изпрати бомбен удар, който се отби от горната греда и влезе във вратата на Георги Аргилашки за 2:0. Това бе първи гол за централния защитник с фланелката на "сините".

Емануел Току пък пропусна най-чистото положение за "Ботев". След извеждащ пас от Тодор Неделев, той излезе очи в очи с Николай Михайлов, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме Виктор Генев уцели греда за "Ботев" Пловдив.