Левски стъпи накриво и срещу Пирин, талант на ЦСКА наказа "сините"

Столичният гранд няма победа в Първа лига от октомври

Левски направи нова грешна стъпка в Първа лига! Тимът на Станимир Стоилов стигна само до равенство 1:1 като гост на борещия се за оцеляването си в елита Пирин Благоевград.

Така "сините" удължиха на 10 мача серията без успех в Първа лига. Последният шампионатен успех за столичния гранд бе с 1:0 срещу Ботев Пловдив в началото на октомври миналата година.

Днес, на ст. Христо Ботев, Левски поведе в 14' с гол на Асен Чандъров от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Венцислав Бенгюзов. Попадението е дебютно за халфа с екипа на 26-кратните шампиони.

Пирин обаче изравни малко преди почивката чрез 19-годишния Мартин Смоленски, който играе за "орлетата" под наем от ЦСКА.

През втората част Левски опита всичко, но не успя да стигне до трите точки. Главният съдия Драгомир Драганов пък имаше много работа и показа 9 жълти картона - 6 за домакините, 3 за гостите.

След равенството Левски остава на осмата позиция с актив от 31 точки - на 2 от Топ 6, докато Пирин събра 13 на 14-ото място. В 21-ия кръг "сините" имат тежка задача - домакинство на действащия шампион Лудогорец, а Пирин приема Черно море.

Съставите

Пирин: 21. Георгиев, 38. Дюлгеров, 11. Йорданов, 73. Бенгюзов, 19. Велев, 14. Кондраков, 17. Будинов, 31. Станоев, 18. Смоленски, 45. Хубчев, 20. Макрецкис

Левски: 1. Андреев, 22. Галчев, 23. Сундберг, 33. Кордоба, 88. Петков, 30. Кръстев, 10. Чандъров, 18. Роналдо, 10. Попов, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо