Локомотив матира Левски за място в Топ 6

Футболистите на Александър Томаш оставиха Славия зад борда

Локомотив Пловдив си проправи път до плейофите на Първа лига. Момчетата на Александър Томаш надвиха Левски с 1:0 в мач от последния 30-и кръг в редовния сезон.

На стадион „Локомотив“ в герой за „смърфовете“ се превърна Джовани, който реализира единственото попадение и стопира успешната серия на „сините“ в българския елит от три поредни победи. Мачът бе белязан от ужасна случка, след като в хода на първото полувреме привърженик получи инсулт и бе откаран с линейка.

По този начин „жълто-черните“ събраха 50 точки и изпревариха отбора на Славия, който има 49 и остана извън Топ 6. Пловдивчани се наредиха на шестото място, докато „белите“ са седми. Футболистите на Елин Топузаков пък продължават да заемат четвърта позиция с 54 точки.

Положенията липсваха през първото полувреме, а на голямата почивка се оттеглиха при 0:0. Това обаче се промени през второто. В 59-та минута домакините откриха чрез Джовани, който попадна в прегръдките на своите съотборници след хубав шут от границата на наказателното поле.

До края на мача резултатът остана непроменен.