Локомотив Пловдив удари Левски, на върха е

2:1 пред 4000 зрители на "Лаута"

Локомотив Пловдив оглави класирането в Първа лига, след като надигра Левски с 2:1 в дербито на IV кръг.

Отборът на Сашо Томаш и 10 точки и голова разлика 11:4. С такъв актив е и Черно море, но с по-малко отбелязани попадения - 9:5. Левски е трети с 6 точки от 4 мача.

Срещата започна тежко за Левски, след като Жереми Петрис се контузи още в третата минута и бе принудително заменен от Патрик-Габриел Галчев.

Джовани даде ранна преднина на домакините с гол в 8' пред 4000 зрители на "Лаута".

В 33' "сините" изравниха след хитра контра. Марин Петков се възползва от празните пространства и изведе Рикардиньо, който не сбърка.

7 минути по-късно "смърфовете" отново излязоха с едни гърди напред. Галчев не успя да спре Джовани, който джентълменски подаде към Георги Минчев, който вдигна трибуните на крака - 2:1.

За високото качество на игра говорят и седемте точни удари към двете врати - 5 за футболистите на Николай Костов и два за домакините само за първите 45 минути.

През второто полувреме темпото на игра спадна - домакините се прибраха, а "сините" продължиха да имат териториално и игрово предимство, но така и не успяха да стигнат поне до точката.