"Локомотив" София пречупи "Спартак" Варна в 102-минутна драма

"Железничарите" с първи мач на осветление в кв. "Надежда"

"Локомотив" София записа драматичен успех с 3:2 срещу "Спартак" Варна у дома в среща от осмия кръг на Първа лига. За "железничарите" това беше първи мач на светлини в кв. "Надежда" откакто се завърнаха във футболния елит.

Тимът на Станислав Генчев на два пъти повеждаше - чрез Димитър Митков (26') и Антонио Вутов (44'), но съперникът изравняваше с голове на Румен Руменов (30') и Божидар Васев (51').

Победното попадение за "Локомотив" отбеляза Митков от дузпа в 12-ата минута от добавеното време.

Мачът, който бе дебют за треньора на варненци Тодор Киселичков начело на отбора, ще се запомни с дискусионното съдийство на младия Кристиян Колев. В 78' той отмени червен картон за Здравко Димитров от "Спартак" след преразглеждане със системата за видеоповторение (VAR). Именно тя се оказа решаващ фактор и в края на срещата при отсъждането на наказателния удар.

С успеха "Локомотив" София събра 12 точки на 8-ата позиция, докато "Спартак" остава на дъното с 1. В следващия кръг "червено-черните" се сблъскват с друг столичен отбор - "Славия", а "Спартак" - с ЦСКА.

По-рано днес "Арда" спечели с 1:0 срещу "Славия" у дома, като единственото попадение беше дело на резервата Иван Тилев в третата минута от добавеното време.

"Белите" удариха две греди, имат и претенции към съдийството, тъй като в началото на мача Ивайло Стоянов им даде дузпа, но впоследствие я отмени с VAR.