"Лудогорец" бие "Звезда", Домусчиеви и Петев гледат (ВИДЕО)

Диниш Алмейда напусна заради контузия контролата в Белек

"Лудогорец" записа първа победа на лагера в Турция - 3:2 срещу "Цървена звезда". Футболистите на българския шампион играха с повишена мотивация заради присъствието на собствениците на клуба Кирил и Георги Домусчиеви.

Бизнесмените бяха в компанията на бившия треньор на тима Ивайло Петев. Доскоро специалистът беше начело на Босна, а през последните дни е спряган за наставник на "Миньор" Перник.

Играчите на Анте Шимунджа отнесоха съперника преди почивката, когато му вкараха три безответни гола. Игор Тиаго беше точен в 9-ата и 36-ата минути. В 34-атасе разписа и Бернард Текпетей.

"Звезда" вкара попаденията си в края на мача. Иванич беше точен в 75-ата минута, а Виго в 89-ата.

В първите си два мача от лагера "Лудогорец" загуби с 1:2 от "Хановер" и завърши 1:1 с полския "Заглембе".

Още преди почивката един от новите играчи на "Лудогорец" Диниш Алмейда напусна заради контузия. На 28 януари българският шампион среща "Динамо" Тбилиси, а на 31 януари - "Шахтьор" Донецк.