Лудогорец е на полуфинал за Купата в трета поредна година

Шампионите победиха с 2:1 Спартак (Варна)

Лудогорец е на полуфинал за Купата на България в трета поредна година! "Орлите" продължават към фазата на най-добрите 4, след като победиха с 2:1 Спартак (Варна) у дома след обрат.

На Хювефарма Арена в Разград, гостите изненадващо откриха резултата в 25' с попадение на Александър Белоусов.

Лудогорец обаче изравни в 37' чрез Кайо Видал, а Мануел Шоу донесе успеха със страхотно изпълнение четвърт час преди края.

Така Лудогорец се присъедини към Локомотив (София) при полуфиналистите. Вчера "железничарите" отстраниха в четвъртфиналите друг столичен тим - Славия.

По-късно днес ЦСКА приема Черно море. Утре е сблъсъкът между Арда и ЦСКА 1948.

Съставите

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго, 14. Дани Групер, 16. Аслак фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо, 88. Тодор Неделев

Спартак: 21. Иван Дичевски, 14. Ромеш Ивей, 6. Луан, 3. Бен Карамоко, 17. Александър Белоусев, 22. Роберт Сиера, 66. Александър Цветков, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс