Лудогорец обърна Арда за едно полувреме

Игор Тиаго е героят за шампионите

ludogorets.com

Лудогорец победи Арда с 2:1 като гост след обрат в интригуващ мач от 26-ия кръг на Първа лига. В герой за "орлите" се превърна Игор Тиаго, който донесе успеха с две попадения през втората част. Така шампионите са на точка от лидера в класирането ЦСКА, който се сблъсква с Левски в дербито в понеделник.

Днес Арда изигра силно първо полувреме в защита и Лудогорец рядко стигаше до възможности за гол. Една от тях бе пропусната от Спас Делев в 40-ата минута, а само седем по-късно, във втората на добавеното време, домакините от Кърджали поведоха в резултата. Радослав Цонев получи възможност да стреля от пряк свободен удар и изпрати топката в мрежата на Серджио Падт с красив шут от над 20 м.

Снимка: startphoto.bg

Лудогорец натисна след почивката и получи шанс да изравни само пет минути след началото на второто полувреме. Спас Делев пропусна първото положение след подаване на Кирил Десподов, след което футболист №1 на България за 2022 г. уцели греда. Якуб Пьотровски пък не успя да вкара на добавка.

Игор Тиаго пропусна следващото положение за Лудогорец след удар с глава, а малко преди това Станислав Иванов не успя да вкара за Арда. Той дриблира пред наказателното поле и изпрати удар към долния десен ъгъл на вратата, който бе покрит от Серджио Падт.

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец стигна до изравнителен гол в 77'. Спас Делев свали с глава центриране към далечна греда, а Игор Тиаго засече топката и я вкара в мрежата на Арда за 1:1.

Бразилецът вкара втория си и победен гол в 89'. Топката излезе в ъглов удар след шут на Спас Делев, а след карамбол тя бе върната в наказателното поле от Клод Гонсалвеш. Той намери съотборника си Тиаго, който преодоля Васил Симеонов със силен удар.

Поражението остави Арда на девето място с 36 точки и една зад Локомотив (София).