"Лудогорец" обърна "Септември", спорни отсъждания в Разград

"Орлите" запазиха разликата с ЦСКА

Шампионът "Лудогорец" срещна трудности, но все пак победи с 3:1 "Септември" София след обрат в мач от 16-ия кръг на Първа лига. "Орлите" обаче стигнаха до трите точки в Разград след спорни отсъждания на рефера Георги Иванов при намеси на системата за видеоповторения (VAR).

На "Хювефарма Арена" гостите изненадващо взеха аванс в 16', когато Асен Чандъров беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Дани Групер срещу Мартин Петков.

Впоследствие гол на Матиас Тисера от "Лудогорец" бе отменен заради засада. В 39' аржентинецът изравни, но при попадението останаха съмнения, че е извършил нарушение срещу Илия Миланов, побутвайки го в гръб. Видеоарбитрите прецениха, че голът е редовен.

В началото на втората част "Лудогорец" осъществи обрат чрез Оливие Вердон, който се разписа от дузпа.

В 53' Мануел Шоу сложи точка на спора с трето попадение за разградчани.

Така "Лудогорец", чийто треньор Анте Шимунджа не заложи на най-доброто, загря за битката с "Рома" на "Олимпико" в Лига Европа. Двубоят е в четвъртък.

Успехът днес е четвърти пореден за "Лудогорец" и оставя "орлите" втори на 2 точки зад лидера ЦСКА, но и с мач по-малко.

Съставите:

"Лудогорец": Серджо Падт, Якуб Пьотровски (69-Клод Гонсалвеш), Матиас Тисера (88-Игор Тиаго), Дани Групер (46-Бърнард Текпетей), Аслак Фон Витри (82-Георги Терзиев), Жоржиньо (69-Сисиньо), Нонато, Мануел Шоу, Оливие Вердон, Игор Пластун, Спас Делев

"Септември": Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Айкут Рамадан (66-Атанас Кабов), Александър Тодоров (88-Михаил Полендаков), Асен Георгиев, Иван Арсов, Илия Миланов, Йоан Гавраилов, Красиан Колев (46-Димитър Костадинов), Мартин Ачков (87-Мартин Николов), Мартин Петков (78-Реди Каса)