Лудогорец пречупи Славия в края, отново е на точка от върха

Резерва донесе успеха за шампионите

startphoto.bg

Лудогорец отново е само на точка зад лидера ЦСКА! "Орлите" записаха измъчен успех с 2:1 при домакинството си на Славия в интригуващ мач от 20-ия кръг на Първа лига. В герой за тима на Анте Шимунджа се превърна влезлият като резерва Нонато.

На Хювефарма Арена в Разград, Лудогорец започна по-активно, но пропуски направиха Игор Тиаго и Якуб Пьотровски. В 18' Спас Делев все пак откри резултата след комбинация с Доминик Янков.

Славия изравни четвърт час преди края, когато Тони Тасев беше точен от дузпа, отсъдена за фал на капитана Антон Недялков срещу Ертан Томбак.

Лудогорец обаче се впусна в атака и изтръгна трите точки в третата минута от добавеното време чрез появилия се като смяна Нонато.

Така "орлите" вече имат 49 точки в актива си - 1 по-малко от ЦСКА, чийто тим спечели с 3:1 като домакин на Ботев Пловдив в своя мач от кръга. Трети е ЦСКА 1948 с 39, а на четвъртата позиция остава Славия с 35.

В 21-ия кръг Лудогорец има тежко гостуване на Левски в дербито, докато Славия приема закъсалия новак Хебър.

Снимка: startphoto.bg

Съставите

Лудогорец: 1. Падт, 3. Недялков, 32. Пластун, 24. Вердон, 16. Фон Витри, 6. Пьотровски, 23. Шоу, 64. Янков, 90. Делев, 11. Десподов, 9. Тиаго

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 5. Йеленкович, 23. Виячки, 4. Соарес, 17. Дост, 19. Чунг, 88. Тасев, 22. Тасевски, 11. Добрев, 9. Ахмедов