"Лудогорец" приближи върха след ключов успех в Пловдив

"Орлите" победиха "Локомотив" с 3:2

Ключов успех за "Лудогорец" в Първа лига! Шампионите победиха с 3:2 "Локомотив" Пловдив като гости в мач от 17-ия кръг.

Така тимът на Анте Шимунджа се приближи на 3 точки от лидера ЦСКА, като има два мача по-малко.

На "Лаута" "железничарите" откриха с гол на Мартин Паскалев още в 4'. Последваха няколко пропилени възможности за "Локомотив", преди Матиас Тисера да обърне, разписвайки се в 19' и 28'. "Лудогорец" стигна и до трето попадение - в 39' чрез Каули.

След почивката Джовани намали на 2:3 в 64', но домакините нямаха сили за повече.

С победата "Лудогорец" събра 38 точки на второто място, докато "Локомотив" е четвърти с актив от 30.

В следващия кръг разградчани приемат третия ЦСКА 1948, а "Локо" гостува на новака "Хебър".

Съставите

"Локомотив" Пловдив: Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Йосип Томашевич (46 – Милош Петрович), Пиер Зебли, Георги Каракашев, Димитър Илиев, Бабакар Дион (46 – Александър Василев), Джовани (73 – Ивайло Димитров), Евандро (46 – Преслав Боруков)

"Лудогорец": Серджио Падт, Сисиньо, Якуб Пьотровски (86 – Мануел Шоу), Матиас Тисера (66 – Игор Тиаго), Аслак Фон Витри (90+2 - Георги Терзиев), Оливие Вердон, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (66 – Кирил Десподов), Рик Джонатан, Каули Оливейра (66 – Густаво Нонато)