БГ Футбол

Публикувано в  

bTV Спорт екип

Лудогорец продаде национал

Силен изходящ трансфер за родния шампион

Лудогорец продаде национал
 

Шампионът Лудогорец осъществи силен изходящ трансфер! "Орлите" продадоха национала Доминик Янков на канадския Монреал, който участва в МЛС (Мейджър Лийг Сокър).

Доминик Янков е роден в Канада, има и паспорт на северноамериканската държава. Той започва да играе футбол там, но прекарва 3 години в школата на английския Съндърланд, където се оформя като играч. 

"Оферти за един от големите таланти в школата на Лудогорец имаше от редица европейски отбори, но Монреал бе най-настойчив, а офертата на канадския клуб бе най-изгодна за всички страни.", обявиха от разградския клуб.

"Благодарен съм на Лудогорец за всико, което ми даде. Благодаря на собствениците и ръководителите на клуба за отличните условия, които са създали. Лудогорец ме създаде като футболист и човек. Всичко дължа на клуба. Желая успех на отбора в първенството и евротурнирите.", коментира Янков.

За първия отбор на Лудогорец Янков има 128 мача, като е отбелязал 15 гола с 14 асистенции.

"Радостен съм, че се осъществи този трансфер. Пожелавам на Доминик здраве и успех. Надявам се, че подобен голям трансфер на играч от нашата школа извън граница в престижно първенство ще бъде допълнителен стимул и мотивация, както за талантите в академията ни, така и за треньорите.", коментира спортният директор на 12-кратните шампиони Георги Караманджуков.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук