"Лудогорец" разнищи "Ботев" Враца, ранен червен картон помогна

"Орлите" вече гледат към гостуването на "Бетис" в Лига Европа

startphoto.bg

"Лудогорец" разгроми с 4:0 "Ботев" Враца като гост в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Задачата на шампионите бе улеснена още в 3', когато Мартин Кавдански от северозападния тим беше изгонен след грубо нарушение срещу Спас Делев. "Орлите" се възползваха и разбиха "Ботев", вгорчавайки дебюта на Владислав Вутов начело.

Снимка: startphoto.bg

На ст. "Христо Ботев", "Лудогорец" наложи доминация и поведе в 18' чрез Кирил Десподов, преди Матиас Тисера да покачи на 2:0 в 26'. Гостите отбелязаха още едно попадение до почивката - дело на Десподов от дузпа в 41'.

През втората част "Лудогорец" не изпусна контрола, а крайния резултат оформи влезлият като резерва Каули, който беше точен във втората минута от добавеното време.

С победата "Лудогорец" отново е на върха с актив от 22 точки, наравно с ЦСКА. "Ботев" е на 12-ата позиция със 7. В следващия кръг отборът на Анте Шимунджа приема "Арда", а "Ботев" гостува на новака "Хебър".

Преди това обаче "Лудогорец" ще пътува за Испания, където се сблъсква с "Бетис" в двубой от втория кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Съставите

"Ботев" Враца: Красимир Костов, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Меси Дарнел Биатумусокан, Мартин Атанасов (46' – Брайън Мендоса), Чавдар Ивайлов (46' – Антонио Георгиев), Том Сарандона, Брайън Переа (65' – Мирослав Маринов), Сантяго Монтоя (57' – Йохан Аренас Валбуена), Жан-Пиер да Силва (57' – Клери Сербер)

"Лудогорец": Серджио Падт, Жан Карничник, Игор Пластун, Георги Терзиев, Антон Недялков (46' – Аслак фон Витри), Нонато (76' – Игор Тиаго), Иван Йорданов (59' – Мануел Шоу), Рик (75' – Бърнард Текпетей), Спас Делев, Кирил Десподов (60' – Каули), Матиас Тисера