"Лудогорец" си спомни за Лукоки, изпрати Вандерсон и вдигна титла №11

"Черно море" не успя да стигне до участие в Лигата на конференциите

"Лудогорец" победи "Черно море" с 1:0 в последното си домакинство за сезона. Двубоят предложи много емоции за феновете в Разград. Те официално отпразнуваха 11-ата поредна титла, спомниха си за трагично загиналия Джоди Лукоки и се сбогуваха с Вандерсон, който си тръгва след 11 години.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Лукоки. Зрителите аплодираха и скандираха името на бившия си любимец, който почина преди няколко дни след инцидент в родината си Нидерландия.

Пиерос Сотириу отбеляза единственото попадение в срещата. Нападателят беше точен от дузпа в 52-ата минута. Гол на "Черно море" беше отменен заради нарушение след намеса на ВАР. Така гостите не успяха да стигнат до участие в Лигата на конференциите.

"Лудогорец" увеличи аванса си пред втория ЦСКА на цели 20 точки само кръг преди края на шампионат.