Лудогорец стъпи накриво

0:0 с Черно море в Разград

Първа грешна стъпка за Лудогорец в Първа лига. Шампионите завършиха 0:0 у дома с Черно море.

"Орлите" доиграха мача с 10 души, след като новото попълнение Агибу Камара бе изгонен с директен червен картон в дебюта си в 75'.

Тимът на Захари Сираков създаде по-добрите положения в мача, но така и не успя да стигне до попадение.

Червеният картон за Камара дойде четвърт час преди края. Халфът влезе остро в краката на Васил Панайотов и Никола Попов му показа жълт картон. След разглеждане на ситуацията с ВАР обаче съдията смени жълтия с червен картон.

След като останаха с 10 души домакините заиграха по-предпазливо, докато отборът на Илиан Илиев също внимаваше в защита, но владееше повече топката.

В добавеното време и двата отбора можеха да стигнат до победата, но гостите трябва да съжаляват повече.
В 90+7 Едгар Пашеко беше изведен от бившия футболист на разградчани Кешерю в наказателното поле, а португалското крило влезе много близо до вратата и не успя да прокара топката зад вратаря Падт.

Лудогорец има 13 точки и е на четвъртото място след пет изиграни мача. Черно море е втори с една повече, но от седем двубоя, и продължава да е непобеден от началото на сезона.